En Ucuz Bebek Market | En Ucuz Bebek Giyim
TRY

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Bayi Girişi / Başvuru

facebook ile bağlan

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1 - KONU

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ve ilgili diğer yasal hükümler uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

MADDE 2 - SÖZLEŞME’NİN KURULMASI

2.1 ALICI SÖZLEŞME’Yİ OKUDUGUNU, ANLADIGINI, HAKLARININ VE YÜKÜMLÜLÜKLERININ BİLİNCİNDE OLDUĞUNU KABUL EDER.

2.2 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞME İLE KARARLAŞTIRILAN EDİMLER ARASINDA HİÇBİR ORANSIZLIK BULUNMADIĞINI VE KARŞILIKLI EDİMLERIN İŞİN NiTELİĞİNE UYGUN OLDUĞUNU, SÖZLEŞME KONUSUNA GİREN İŞLEMLER KAPSAMINDA HERHANGİ BİR TECRÜBESİZLİKLERİNİN BULUNMADIĞINI KABUL EDERLER.

2.3 ALICI, SÖZLEŞME KAPSAMINDA YER ALAN İŞLEMLERİN KENDİ MENFAATİNE UYGUN OLDUĞU KONUSUNDA TAM BİR KANAATE VARDIĞINI VE TÜM ŞARTLARA KENDİ ÖZGÜR İRADESI İLE, HİÇBİR GÜÇLÜK VEYA SIKINTI IÇINDE OLMADAN, DÜŞÜNEREK, İSTEYEREK VE BİLEREK UYACAĞINI KABUL EDER.

2.4 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNİN HAKSIZ ŞART SAYILABİLECEK BİR ÖZELLİK TAŞIMADIĞINI, MENFAATLER DENGESİ BAKIMINDAN BİR HAKSIZLIK OLMADIĞINI KABUL EDER.

2.5 İŞ BU SÖZLEŞME, EKLERİ VE ENUCUZBEBEKMARKET.COM ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLER KAPSAMINDA TEDARİK EDİLEN BİLGİLER VE ELEKTRONİK VASITALARLA ONAYLANAN KONULAR KAMPANYALI SATIŞLARA İLİŞKİN UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’İN 6. MADDESI’NİN GEREKLİLİKLERİNE KARŞILIK GELMEKTEDİR.

2.6 İŞ BU SÖZLEŞME HÜKÜMLERI TÜKETİCİ SÖZLEŞMELERINDEKI HAKSIZ ŞARTLAR HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ UYARINCA HERHANGİ BİR HAKSIZ ŞART İÇERMEMEKTEDİR. HÜKÜMLER DÜRÜSTLÜK VE İYİ NİYET KURALINA AYKIRILIK TEŞKİL ETMEMEKTE OLUP TÜKETİCİNİN KORUNMASI MEVZUATINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

2.7 İŞ BU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ 6098 SAYILI YENİ BORÇLAR KANUNU HÜKÜMLERİ DE DIKKATE ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. YENI BORÇLAR KANUNU’NUN 21. MADDESINDE ÖNGÖRÜLEN BAĞLAYICILIK VE İÇERİK DENETİMİ ALICI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNDEN HİÇBİRİ İŞBU SÖZLEŞME’NİN NİTELİĞİNE VE İŞİN ÖZELLİĞİNE YABANCI (ŞAŞIRTICI ŞARTLAR) NİTELİK TAŞIMAZ. İŞ BU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ AÇIK VE ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE YAZILMIŞ OLUP BİRDEN ÇOK ANLAMI İFADE ETMEMEKTEDİR.

MADDE 3 - SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı: Enes Bebe Giyim En Ucuz Bebek Market
Adresi: Zafer mh. 2618 sk. no: 10 Kepez / ANTALYA
Telefon: 0850 267 2555
E-posta: [email protected]


MADDE 4 - ALICI(TÜKETİCİ) BİLGİLERİ

Adı/Soyadı/Unvanı:
Adresi:
Telefon:
E-posta:


MADDE 5 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi adedi, satiş bedeli, ödeme şekli, aşağıda belirtildiği gibidir:
<sepet>
Sözleşme Tarihi:30.5.2024
Ödeme Şekli : <odemeturu>.
Satış Fiyatı(Vergiler Dahil): 

MADDE 6 - GENEL HÜKÜMLER

6.1 ALICI, Madde 5'te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.2 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre tüketiciye yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla 10 gün uzatılabilir.

6.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

6.4 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, SATICI’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.

6.5 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6.6 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile degiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine iade edilir.

6.7 ALICI'nin is bu sözleşmedeki ödeme yükümünün herhangi bir şekilde gerçekleşmemesi halinde SATICI, tahsil edilemediği ürün bedelini, ürünün teslim günündeki fiyatı üzerinden ve sözleşmede öngörülen faiz oranları üzerinden işletilecek faizi ile birlikte tahsili amacıyla icra takibi başlatılabilir, alacak davası açılabilir ve diğer hukuki yollara başvurabilir.

6.8 Kapıda ödeme seçeneği mevcuttur. Kapıda ödemeli siparişlerde kargo firmaları tarafından 10,00 TL havale ücreti alınmaktadır. Bu ücret sipariş tamamlanırken kapıda ödeme seçeneği seçildiği takdirde sepete otomatik olarak eklenir. Alıcı sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödeme yaptığı takdirde kredi kartı taksit başı komisyon harici herhangi bir ek ücret ödemez.

6.9 Ödeme seçenekleri; Kapıda ödeme(kapıda nakit) veya site üzerinde bulunan sanal pos kredi kartı ile gerçekleştilir.
6.10 ücretsiz kargo seçeneği ürün bedeli 750 TL ve üzeri alışverişlerde mevcuttur. 
6.11 Alt sipariş limiti 200 TL’dir.
6.12 Siparişler yoğunluk durumumuza göre ortalama 1-3 işgünü içinde kargoya teslim edilmektedir.
6.13 İade edilmek istenilen ürün en geç 10 gün içerisinde satıcıya bildirilip adres bilgilerini aldıktan sonra iade etmek isteyen taraf yani müşteri tarafından kargo ödemesini karşılanmış olması koşulu ile iade  mümkündür.İade edilmek istenen ürün yıkanmamış olmak zorundadır.Aksi takdirde ürün kabul edilmeyip size geri dönecektir.Değişim yoktur.

6.14 200 TL-750 TL arası ürün bedeli olan siparişlerde kargo ücreti standart 40 TL’dir.Ürün bedeli 750 TL ve üzeri alışverişlerde ise ürünler ücretsiz kargo ile gönderilmektedir. 

6.15 Kapıda ödeme seçeneği ile 500 TL’ye kadar olan siparişler gönderilmektedir.Kredi kartı ödemelerde herhangi bir üst sınır yoktur.
6.16 Kapıda ödeme alışverişlerde şüpheli görülen, yanlış adres ve telefon bilgisi verilen veya ulaşılamayan alıcıların siparişleri iptal edilir.
6.17 Kapıda ödeme istendiği halde ürün gönderildiği zaman ürünleri teslim almayan müşterilere bir daha  kapıda ödemeli şekilde ürün gönderilmez.
6.18 İade gönderilen ürünler yıkanmamış olmak zorundadır. Yıkandığı takdirde iade kabul edilmez. Ürünler orijinal ambalajı ile satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olmalı.
6.19 Özel gün kıyafetleri ve mevlüt takımı ve kişisel bakım ürünü gibi ürünler hijyen sebebi ile bu ürünler hakkında kargo teslim olduğu gün iade bilgisi verilmediği takdirde iade veya değişim yapılmaz.
6.20 Ürünler PTT kargo ile gönderilmektedir.Başka kargolar ile anlaşmamız yoktur. 
6.21 Geri iade işlemlerinde ürünlerin PTT kargo ile karşı ödemeli olarak bize gönderilir. Ürünler müşterinin isteği doğrultusunda hazırlanıp gönderildi ise geri iadelerde gidiş ve dönüş ücretleri 40+40=80 TL, iade edilecek tutardan düşülerek kalan tutar iade edilir. PTT kargo dışında farklı kargo firmaları ile gönderilen ödemeli kargolar kabul edilmez

6.22 Sadece Türkiye Cumhuriyeti içi kargo gönderimi mevcuttur.
6.23 Ülkemizde standart bir beden etiketi ve kalıp sistemi olmadığı için bazı ürünlerde, alıcı ve satıcının karşılıklı olarak mağduriyet yaşamaması adına, kalıbı çok küçük / çok büyük olan ürünlerde beden güncellemesi yapılarak uygun kalıptaki ürün gönderilir.MADDE 7 - CAYMA HAKKI

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in Cayma Hakki başlıklı 7.maddesi 4.fikrasi c bendine göre ; Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda tüketici cayma hakkini kullanamaz. Ayrıca tüketicinin, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME

İs bu Sözleşmeden dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre ALICI’nın veya SATICI’nın ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

 

whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?